Νέος πρόεδρος της Super League ο Μηνάς Λυσάνδρου
![Νέος πρόεδρος της Super League ο Μηνάς Λυσάνδρου](https://staging.libre.gr/wp-content/uploads/2024/01/Στιγμιότυπο-2024-01-05-3.06.45-μ.μ.png)
Ο Μηνάς Λυσάνδρου επανέρχεται στην ηγεσία της Super League, καθώς στις σημερινές αρχαιρεσίες εξελέγη κατά πλειοψηφία νέος πρόεδρος του συνεταιρισμού, στη θέση του παραιτηθέντα Βαγγέλη Μαρινάκη.
Ο νυν αντιπρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος της ΠΑΕ ΟΦΗ είχε διατελέσει και στο παρελθόν επικεφαλής της διοργανώτριας αρχής, από το 2019 ως το 2020, εκπροσωπώντας τότε την ΠΑΕ ΑΕΚ.